Objekto pavadinimas: Vakiškų žaislų parduotuvė SMART MAMA

Projekto kategorija: parduotuvės interjeras, 2011

Autorės: Eglė Truskauskienė, Rasa Miliūnaitė, atstovaujama įmonė „IDW Baldeta project development“

Plotas: 200 m2

Koncepcija remiasi gerai vaikams žinomos ir mėgstamos L. Carroll pasakos motyvais.

Parduotuvės erdvė struktūrizuojama  teatro scenos principu, kur stilizuoti medžių ir kalnų siluetai padeda sukurti užburiančią trimatę perspektyvą ir kartu suskaidyti prekybinį plotą į funkcines zonas.

Pasakų miško motyvai yra puiki dekoracija, leidžianti patraukliai pristatyti  žaislinius namelius, kalnelius ir kitus didelių dydžių objektus, įtraukiant į pasakojimo siužetą mažuosius pirkėjus. Šiuo būdu išvengiama sandėlio tipo ekspozicijos bei smulkesnių ir stambesnių prekių konkurencijos.

Per visas sienų išklotines atsikartojantis lentynų ritmas kartais pranyra pro medžių siluetus arba nukeliauja arčiau salės centro. Tokios ilgos, iki lubų lipančios lentynų eilės, leidžia žaislams kalbėti patiems už save ir suteikia galimybę pristatyti neaprėpiamai didelį jų pasaulį. Funkcine prasme viršutinės lentynų eilės galėtų tarnauti kaip papildomas  sandėliavimo plotas.

Erdviniams baldams  - kabykloms ir eksponavimo stalams naudojami pasakos herojų siluetai. Šie elementai ne tik padeda kurti literatūrinį siužetą, bet ir leidžia atskirti skirtingas prekių grupes.

Kortų dekoracija galėtu funkcionuoti ir kaip veidrodis. Triušio urvo gelmė skirta matavimosi kabinoms ir patekimui į sandėlio patalpas.

Parduotuvei gylio ir dinamikos suteikia lengvas pastelinių spalvų perėjimas nuo balintos kavos iki violeto. Šios spalvos taip pat lengvai nužymi funkcinių zonų ribas.

Švelnioje spalvų ir siluetų scenoje žaislai turi tapti svarbiausiais ir dominuojančiais veikėjais.