Objekto pavadinimas: IDW MetaWood biuras, 2010

Projekto kategorija: biuro interjeras

Autorės: Egle Truskauskienė, Rasa Miliūnaitė, atstovaujama įmonė „IDW Baldeta project development“

Plotas:


Vilniuje, didžiuliame pramoniniame rajone  sovietmečio dulkės seniai nupūstos. Čia rasite daugybę puikiai renovuotų arba visiškai naujų šiuolaikinių gamyklų. Vis dėlto, ne kiekviena iš jų gali pasigirti kurios nors pramonės srities pasaulinės rinkos lyderio statusu ir tam statusui pritinkančiu biuru. IDW MetaWood gali. Įmonė ne tik gamina baldus ir įrenginėja pačias žinomiausias pasaulio parduotuves. Prieš keletą metų čia visiškai atnaujintas biuro interjeras.

Biuras skirtas architektams ir dizaineriams; konstruktoriams; projektus administruojančiam personalui ir direktoriui. Čia vienu metu privalo tilpti daug darbuotojų, o kartais – prie vieno stalo ir triskart tiek. Žmonės tuo pat metu turi dirbti ir kartu, ir atskirai – po vieną, du, tris, penkis... Tokia užduotis pati savaime tapo sprendimu.  Biure projektavome dviejų tipų didelius kabinetus.

Pirmasis kabineto tipas – tiesiog didelis stalas, sustumtas iš mažesnių. Esant reikalui ir galimybei, grupė gali būti praplėsta arba sumažinta. Šis universalus sprendimas leidžia šalia prisėsti kolegai ir sėkmingai atlikti bendrą užduotį.  Kadangi šiuolaikiniame biure popieriaus naudojama mažai, stalai suprojektuoti be stalčių blokų, tik su paaukštintu stalviršiu kelioms smulkmenoms pasidėti. Lentynos numatytos kaip biblioteka – prieinamos visiems. Smagus akcentas – juodai dažyta siena, ant kurios galima planuoti darbus arba tiesiog užrašyti smagią mintį.

Antrasis kabineto tipas – atviro plano, darbui grupėmis pritakyta erdvė. Joje stalai išdėstyti taip, kad būtų paprasta organizuoti dviejų, keturių ir šešių darbuotojų grupes. Grupes skiria spintų ir lentynų blokai, kurie veikia ir kaip raminanti spalvinė dėmė, ir kaip akustinės pertvaros. Taigi, padeda ne  tik koncentruotis darbui, bet ir nuimti įtampą.